Nieuws

Opvallend: Michael van Gerwen volgens bookmakers geen favoriet tegen nummer 26 van de wereld

Koen van Ekeren - 22 oktober 2026, 09:49

Opvallend: Michael van Gerwen is bij de bookmakers geen favoriet voor zijn eerste partij op het EK Darts 2026. Hij treft vrijdag Kevin Doets, de nummer 26 van de wereld, en die krijgt bij de bookmakers de beste kansen.

Doets op 1.72, Van Gerwen op 2.07

Bij Unibet staat een zege van Doets woensdagavond op een quotering van 1.72. Wie op Van Gerwen inzet, krijgt 2.07 keer zijn inzet terug. Daarmee schatten de bookmakers de kans op een zege van Doets duidelijk hoger in. De actuele quoteringen vind je op de dartspagina van Unibet.

Op papier is dat vreemd. Van Gerwen staat tiende op de wereldranglijst, zestien plekken hoger dan Doets. Op de European Tour-ranglijst, waarmee het EK-veld wordt bepaald, staat Doets wel hoger: hij is als veertiende geplaatst, Van Gerwen als negentiende.

De partij begint vrijdag om 22.00 uur en wordt gespeeld over best of 11 legs.

Vijf toernooien op rij meteen klaar

De quotering zegt vooral iets over de vorm van Van Gerwen. Bij zijn laatste vijf toernooien buiten de vloertoernooien lag hij er telkens in zijn eerste partij uit. Op de Flanders Darts Trophy verloor hij met 6-5 van Damon Heta, op de World Series of Darts Finals met 6-5 van Daryl Gurney en op de World Grand Prix met 2-1 in sets van Ryan Joyce.

Ook de laatste twee European Tour-evenementen duurden kort. In Zwitserland was Mensur Suljović met 6-4 te sterk, afgelopen zaterdag in Maastricht ging hij met 6-5 onderuit tegen William O’Connor, ondanks een gemiddelde van 99.27.

Doets liet op de Swiss Darts Trophy wel zien wat hij kan. Hij gooide daar 105.64 gemiddeld tegen Luke Humphries, al verloor hij die partij met 6-5.

Littler grote favoriet, Van Veen in de top vier

Voor de eindzege is Luke Littler bij Unibet veruit de grootste kanshebber, met een quotering van 2.00. Titelverdediger Gian van Veen staat met 9.00 gedeeld derde, samen met Gerwyn Price.

SpelerQuotering toernooiwinst
Luke Littler2.00
Luke Humphries7.50
Gerwyn Price9.00
Gian van Veen9.00
Wessel Nijman19.00
Ross Smith21.00
James Wade29.00
Jonny Clayton29.00

Zo staan de andere Nederlanders

Ook bij de eindzege schatten de bookmakers Doets hoger in dan Van Gerwen. Niels Zonneveld, die zondag in Maastricht zijn eerste European Tour-titel won, staat net als Van Gerwen en Danny Noppert op 41.00.

SpelerQuotering toernooiwinst
Kevin Doets34.00
Danny Noppert41.00
Michael van Gerwen41.00
Niels Zonneveld41.00
Dirk van Duijvenbode51.00
Jermaine Wattimena81.00

De quoteringen zijn van woensdagavond 21 oktober en kunnen tot de start van het toernooi nog veranderen.

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Koen van Ekeren

Geschreven door

Koen van Ekeren

Gooit darts, kijkt darts en schrijft over darts. Droomt van een carrière als prof, maar dient tot die tijd het 'Barney Army'.

Meer berichten van Koen van Ekeren